Przyjęcie prawdy o tym, że jestem kochana, że Bóg mnie kocha, prowadzi do decyzji zmiany myślenia o sobie, a tym samym do decyzji zmiany życia. To właśnie DECYZJA przemienia, a nie nasze uczucia czy emocje.

Decyzja Maryi, jej „fiat” („niech Mi się stanie według twego słowa” Łk 1,38), sprowadziła na ten świat Zbawcę. Jej pokorne „TAK” zmieniło wszystko.

Jaka to musiała być piękna, a zarazem przerażająca chwila, kiedy młodej dziewczynie zjawia się anioł z radosną wiadomością i pyta czy zostanie Matką Boga Najwyższego.

Po ludzku niewyobrażalne, wręcz totalne szaleństwo.

Jakie uczucia i myśli musiały towarzyszyć jej w tamtym momencie. Co więcej, jakie wielkie zaufanie i wiarę musiała mieć Maryja, że bez kalkulowania czy to się opłaca, czy na tym zyska, a może straci – odpowiada Bogu TAK.

Bóg zaprasza również Ciebie – każdego dnia – do pewnych decyzji. Decyzji wielkich, które zmienią świat i tych mniejszych, które przemienią Ciebie. On chce „zdobyć” cały świat, ale w pierwszej kolejności pragnie „zdobyć” Twoje serce. To właśnie na Tobie zależy Mu najbardziej.

Być może stoisz dziś ważnymi decyzjami, które zmienią wiele w Twoim życiu (nowa praca, wybór kierunku studiów, kupno mieszkania, samochodu, wyjazd za granicę, zawarcie małżeństwa). A być może Twoją decyzją dziś jest podjęcie zmiany myślenia o sobie, by myśleć i mówić o sobie dobrze.

Bez względu na to z jakimi dylematami zmagasz się i co pragniesz zmienić, zaufaj bezgranicznie Bogu i Jego Słowu:

„Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – wyrocznia Pana – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie.” (Jr 29,11)

To właśnie doświadczenie Bożej Miłości, odkrycie swojej wartości w Bogu sprawia, że chcę żyć inaczej, kochać inaczej, myśleć inaczej.. Nawet jeśli po ludzku jest to niewyobrażalne, szalone.

Jak to mówił Gandhi: „Jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie, a świat zmieni się dla Ciebie.”

Kochana Cudowna, świat dziś potrzebuje Bożych kobiet, kobiet takich jak Ty! Uwierz w to! Nie pozwól wmówić innym, że jest inaczej.

Nieznany autor napisał: „Stajemy się tacy, jakie są nasze myśli.”

Staję się taka, jakie są moje myśli o mnie. Staję się taką córką, narzeczoną, matką, żoną, babcią, kobietą – jakie są myśli na mój temat. Czyż to już nie jest dobry powód do tego, by starać się zmienić myślenie o sobie – na lepsze!

To właśnie od Ciebie zależy jaką decyzję dziś podejmiesz.

Czy odpowiesz Bogu tak, jak Maryja: TAK, Panie „niech Mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38).

autor: Agnieszka Turczyńska, zdj: Anna Suchocka

——————————————–

Jeśli uważasz, że nasza praca jest wartościowa, wesprzyj nas w naszych działaniach ewangelizacyjnych. Dziękuję: