✨1 DZIEŃ DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨
🔔Jezus dzisiaj mówi do Ciebie: {firstName}, patrz i odnoś się do każdego z miłością. A tych, którzy czynią zło i błądzą, otocz największym miłosierdziem. Kochaj ich, módl się za nich i pokutuj, aby uleczyć krzywdę jaką wyrządzają sobie i innym. Jestem Miłosierdziem, które pragnie ogarnąć wszystkie serca, by ocalać, uzdrawiać, przemieniać. Wędruj wraz ze Mną po ścieżkach świata i twego życia i czyń, co Ja czynię. Szczytem miłosierdzia jest okazać je swym prześladowcom. Szczytem miłości jest ich miłować szczerze. Przyszedłem na świat i jestem, aby tego uczyć.
🕯️ZADANIE NA DZIŚ: {firstName}, wybacz dzisiaj osobie, w stosunku do której nosisz nieprzebaczenie. Przebaczenie to decyzja. Powiedz:” W imię Jezusa wybaczam… (imię osoby) i pragnę jej dobra. Amen” ❤️🎄🎁

2 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA
Joanna, dzisiaj już czwarta niedziela Adwentu.
OBEJRZYJ FILM podsumowujący ten tydzień, klikając w link poniżej i ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=wQJ6JAeY0ns&feature=youtu.be

3 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Jezus dzisiaj mówi do Ciebie: Potrzebne jest dziecięce oddanie i ufność oraz zapał miłości gotowej na wszystko. I potrzeba też twojej stanowczości i samoza­parcia. Determinacji w zawierzeniu i wierności. Wkładaj cały swój wysiłek, by dochować wierności i unikać wszyst­kiego, co tą wierność osłabia. Nie oszczędzaj siebie. Swoimi wy­rzeczeniami rozpalaj ogień miłości w duszy twojej.


ZADANIE NA DZIŚ: Joanna, odmów dzisiaj sobie jednej rzeczy, do której masz największą słabość (internet/mięso/słodycze/zakupy) i ofiaruj to wyrzeczenie w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników.
✨4 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Jezus dzisiaj mówi do Ciebie:
Córeczko, możesz mi sprawić ogromną radość, usługując bliźnim twoim sercem i dłońmi. Dlatego pocieszaj tych, którzy są strapieni, staraj się wczuwać w ich sytuację i sprawiaj, by wiedzieli, że mogą na Ciebie liczyć. Niech wiedzą, iż nie pozostają w swym cierpieniu osamotnieni. Wnoś w ich serce radość i nadzieję, że na ziemi nie ma sytuacji bez wyjścia. Kieruj ich wzrok na Mnie. Ja pragnę uczestniczyć i pomagać im w tej codziennej drodze.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: {firstName}, rozejrzyj się dzisiaj czy nie ma wokół Ciebie osób, które przeżywają cierpienie fizyczne bądź duchowe. 🤒😢Powiedz im o miłości Boga i o tym, jak są ważni w Jego oczach. ❤️🔥😇Bądź dziś radosnym posłańcem i głoś dobrą nowinę.💌
✨5 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Jezus dzisiaj mówi do Ciebie: Trzeba w życiu kierować się wyłącznie dobrem Twojej duszy i bliźnich. Unikaj wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Badaj swoje intencje: czy o wygodę i przyjemność ci chodzi, czy o ubogacenie wewnętrzne innych ludzi.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Złóż dzisiaj wizytę osobie, która jest samotna👩/chora🤧 lub zadzwoń do osoby, z którą zaniedbałaś kontakt☎️.

6 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Jezus dzisiaj mówi do Ciebie: Słuchanie jest być może najpiękniejszym prezentem, jaki możesz ofiarować drugiej osobie i powinno się zacząć od zamilknięcia. Często to, o czym ktoś do Ciebie mówi staje się tylko okazją do mówienia o sobie. Słuchanie polega na odłożeniu na bok wszystkiego, czym jesteś zajęta i ofiarowaniu swojego czasu osobie, z którą rozmawiasz. Jest jak spacer z przyjacielem: w rytmie jego kroków, blisko, ale nie przeszkadzając sobie nawzajem.


ZADANIE NA DZIŚ: Słuchaj dzisiaj uważnie osób, z którymi rozmawiasz. Staraj się nie wtrącać wyrażeń w stylu „to tak, jak ja, kiedy…” albo „to mi przypomina, to co się wydarzyło…”. Zapomnij dziś o sobie, bądź dla innych.
✨7 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨
🔔Jezus dzisiaj mówi do Ciebie: Ludzie tęsknią za światem, w którym zamiast wydajności i skuteczności królowałaby wzajemna dobroć i wyrozumiałość; zamiast nieustannego pośpiechu i gonitwy –umiejętność bycia razem, zamiast manipulacji – prawda i dojrzała miłość. {firstName}, czy chciałabyś zmieniać ten niemiłosierny świat? Sprawię, że w Mojej Obecności to Ty się przemienisz, a wtedy powoli zaczną zmieniać się także osoby w twoim najbliższym otoczeniu.
🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Przeczytaj modlitwę✔️ i staraj się uśmiechać do ludzi, których dzisiaj spotkasz. 📖😊❤️ 👪

✔️Modlitwę znajdziesz tutaj: 👇👇👇👇
Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą.
Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.
Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.
Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.
Dopomóż mi, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze śpieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.
Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w najmiłosierniejszym Sercu Jezusa. O własnych cierpieniach będę milczeć.
Niech odpocznie miłosierdzie Twoje we mnie, o Panie mój.
Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz.
“Dzienniczek”, 163
_________________________

8 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Trzeba, abyś nie tylko pilnowała swego języka, ale także swych myśli. Jest konieczne kierować swe myśli ku dobremu, ku życzliwości wypływającej z Mojej Miłości. Jeśli tego nauczysz się i prosić będziesz o to, nie będzie problemu z pilnowaniem języka, by nie ranił innych, bo myśli wypełnione Moją miłością nie pozwolą na to. Oddaj Mi swe myśli podczas porannej modlitwy i proś, aby wszystkie rodziły się we Mnie, by wypełniały twój umysł i twoje serce przez cały dzień.


Zadanie na dziś: Dzisiaj przez cały dzień staraj się nie narzekać, ale zauważaj dobro we wszystkim, co Cię spotka.


9 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Joanna, dzisiaj trzecia niedziela Adwentu.

Obejrzyj film podsumowujący ten tydzień

pod tym linkiem i zasubskrybuj nasz kanał na YouTube:
https://youtu.be/wE9ZT79xfSA


ZADANIE NA DZIŚ: Odpocznij , rozważając słowa z tego tygodnia.
✨10 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Uznawaj codziennie swoją słabość i z prostotą dziecka zwracaj się do Mnie, ufając w swoich codziennych sytuacjach życia – a wtedy moc i świętość Moja będzie je wypełniać. Każdego prowadzę drogą dopasowaną do jego możliwości. Maksymalnie optymalną. Dlatego drogi ludzi są różne. Wyzbywaj się, więc zazdrości wobec innych. Każdy otrzymuje to, co dla niego najwłaściwsze i najlepsze, choćby wydawało się inaczej. Nie masz teraz pełnego rozeznania, dlatego ufaj Mi i gódź się z radością na to, co czynię w Twoim życiu, bo jest to najlepsza droga dla Ciebie.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Zostaw swoją intencję, a My zawieziemy ją do Matki Bożej Ostrobramskiej.🙏💙 intencję możesz zostawić tutaj: 👉https://www.facebook.com/projektcudowna/photos/a.514283895357639/2592467880872553/?type=3&theater
✨11 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Chcę, abyś była jak rycerz wyćwiczona w boju, który umie wśród huku kul innym dawać rozkazy. Tak i ty, dziecko Moje, umiej wśród największych trudności panować nad sobą i niech cię nic nie oddala ode Mnie, ani nawet upadki twoje. (Dz. 1823)
🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Staraj się dzisiaj nie reagować emocjonalnie na trudności, które Cię spotkają. W cichości serca zawierzaj te sytuacje Bogu.
📌P.S. Jeśli chciałabyś wrócić do poprzednich dni wyzwań 🎄zebrałam je wszystkie dla Ciebie pod tym linkiem👉 https://cudowna.pl/cialo/cudowne-wyzwania-adwentowe/

✨12 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨
🔔Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Nie myl autentycznej miłości siebie z szukaniem sposobów zaspokajania własnych, ludzkich, pragnień, pożądań i namiętności. Zaakceptuj swoje życie takim, jakie ono jest już teraz, bez niechęci, zgorzknienia i rezygnacji, ale z prawdziwą cierpliwością i dobrocią serca. Tylko wtedy, gdy pokochasz siebie i swoje życie będziesz w stanie szczerze kochać innych.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Przeczytaj drogę do pokochania siebie:
1. Wybaczaj. 💕
2. Odpuszczaj. 🍂
3. Zadbaj o ciało. ⛷️
4. Otaczaj się ludźmi, którzy będą dla Ciebie oparciem. 👪
5. Bądź wdzięczna za dar życia i za to, co już masz. 😊
6. Odkryj, co w sobie lubisz. 💃
7. Mów do siebie i o sobie dobrze. Bądź dla siebie miła. 👩
8. Pielęgnuj życzliwość. 💌
✨13 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Jezus dzisiaj mówi do ciebie: Nie ma takiej ciemności, beznadziei i grzechu, z którym bym sobie nie mógł poradzić. Choćby Twoje grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją. W opuszczeniu, ciemności i różnych wątpliwościach uciekaj się do Mnie, bo Ja jestem Bogiem Miłosiernym. Proszę nie martw się już o swoją przeszłość. To już minęło, dlatego wybacz sobie, podobnie jak Ja już to uczyniłem. A teraz tylko Mi zaufaj i zdaj się całkowicie na Moją wolę, odrzucając wszystko to, co oddala Cię ode mnie.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Zaznacz w kalendarzu datę najbliższej spowiedzi, byś była w pełni gotowa na przyjście Jezusa. 📖❤️

✨14 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Jezus dzisiaj mówi do ciebie: Zbliż się do Mego Serca, które tak bardzo Cię kocha. Wtedy przeleję z Mojego Serca niezliczone błogosławieństwa, aby Twoja dusza stała się tak piękna jak wiosna, aby stała się niebem dla Mnie samego. Kocham tych wszystkich, którzy upadają i przychodzą do Mnie prosząc o wybaczenie, kocham ich za to jeszcze bardziej. Nigdy ich nie odrzucę, nawet jeśli upadają tysiące razy. Nigdy nie zmęczę się przebaczaniem, ponieważ jestem Bogiem Miłości i Miłosierdzia, pełnym litości dla słabego. ❤️

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Dziś na koniec dnia postaraj się zrobić rachunek sumienia i zastanów się, co jutro mogłabyś zrobić lepiej niż dziś.

✨15 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔 Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: W prawdziwej miłości nie ma lęku. Jest ona oparta na wzajemnym zaufaniu i trosce o drugą osobę. Ja każdego dnia troszczę się o Ciebie i cieszę się z Twojej obecności. Dlatego nie poddawaj się smutkowi i troskom dnia codziennego, bo to tylko odbiera Ci radość i świadczy o braku zaufania do Mnie. Patrz w przyszłość z nadzieją, ufając że pragnę Twego dobra i nie pozwolę Ci dźwigać ciężarów, które są dla Ciebie zbyt ciężkie. Nie bój się prosić Mnie o pomoc i wsparcie, bo wszystko, co dotyczy Ciebie jest dla Mnie bardzo ważne.

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Dzisiaj jak najczęściej, kieruj swoje myśli ku Bogu. Niech Twój cały dzisiejszy dzień będzie modlitwą. 👑🙏

✨16 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔 Dzisiaj druga niedziela Adwentu. Obejrzyj film podsumowujący ten tydzień pod tym linkiem i zasubskrybuj nasz kanał na YouTube: 🔔 https://www.youtube.com/watch?v=RsKgE39bTZ0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR05VSEpx811vx6usPkWI6ifUJZUMIpAWhDtqroILOkPgcXWQs44_IKESx8

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Dzisiaj o godz. 12:00 jest godzina Łaski. Pomódl się o tej godzinie w ważnej dla Ciebie intencji. 🙏📖

✨17 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA✨

🔔Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Niech twoje pojawienie się gdziekolwiek będzie zawsze tak taktowne i delikatne, jakby było Moim uśmiechem. Sprawiaj, by ludzie, z którymi rozmawiasz czuli się przy Tobie tak ważni, jakby w tym momencie byli jednymi ludźmi na świecie . Rozpalaj ich swoją radością, wiarą i nadzieją. Niech Twoja Obecność będzie dla nich błogosławieństwem. Jeśli tylko będziesz dbała o relację ze Mną staniesz się lampą rozświetlającą ciemności ludzi wokół, staniesz się iskrą, która będzie rozpalać do życia w pełni. We Mnie jest światło, którym pragnę się dzielić z Tobą. 🔆❤️

🕯️ZADANIE NA DZIŚ: Rozmawiaj dzisiaj z ludźmi uważnie ich słuchając i sprawiaj, by przy Tobie czuli się ważni i potrzebni. 💬👩‍🌾👨‍🍳👨‍🎓

18 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: Nie szukaj swego szczęścia w tym, co jest nietrwałe i ulotne. Ponieważ rzeczy skończone nie są w stanie zaspokoić Twojego pragnienia nieskończoności. Wiem, że zdarzało Ci się pokładać ufność bardziej w człowieku niż we Mnie, zdarzało Ci się błądzić i upadać, poszukiwać szczęścia w tym, co na chwilę przynosiło przyjemność i zagłuszało głęboką tęsknotę. Twoje serce wciąż szuka Miłości. A znajdzie je tylko we Mnie.
Ja Cię kocham tak, jak nikt inny.
Do końca.
Bez warunków.
Na zawsze.
A czy Ty Mnie kochasz?

ZADANIE NA DZIŚ: W tym linku
napisz za co kochasz Jezusa https://www.facebook.com/426866560766040/posts/2574018952717446/. Podziel się
krótkim świadectwem. Bądź dla innych umocnieniem.

19 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Magnificat to radosny hymn uwielbienia,
dziękczynienia i radości. Maryja świadoma jest, że ma spełnić misję dla ludzkości, a Jej życie wpisuje się w dzieje zbawienia. W tym wszystkim pozostaje jednak skromna i w swym ubóstwie przyjmuje narodzenie Zbawiciela, Jezusa. Przychodzi On na Świat bez niczego.

Dzisiaj Jezus mówi do Ciebie: O Twojej wartości nie świadczy to, co masz, ale to kim jesteś. Ja narodziłem się dla Ciebie,
byś Ty poznała swoją tożsamość, byś wiedziała, że jesteś Moją upragnioną Córką. Rzeczy materialne nie są w stanie nic Ci dodać, ani odjąć. Masz już wszystko, czego potrzebujesz we Mnie.

ZADANIE NA DZIŚ: Podziel się tym, co masz w domu i okaż gest miłości osobom w potrzebie, oddając ubrania, których już nie nosisz
/przeczytane książki…

20 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

W dalszej części Magnificat: „Bóg wejrzał na uniżenie Swojej Służebnicy” Maryja mówi o potrzebie poświęcania się innym, oddawania się wyższej sprawie. Dzięki temu możemy stawać się podobne do Chrystusa, który Sam stał się Sługą.

Bóg widzi w Tobie dużo więcej niż Ty sama. On zna Twoje serce, Twoje najgłębsze zranienia. Za każdym razem słyszał Twój płacz, towarzyszył podczas porażek, wspierał w najtrudniejszych momentach. Nawet jeśli teraz czujesz się bardzo samotna, postaraj się w Twojej obecnej sytuacji być dla innych i służyć.

ZADANIE NA DZIŚ: Zrób dzisiaj coś dobrego, coś czego sama chciałabyś doświadczyć. (Zmyj za kogoś naczynia/ ustąp miejsca w autobusie/ uśmiechnij się do koleżanki z pracy/ powiedz jej komplement)


21 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

Najpiękniejszy zachwyt stworzenia dla swego Stwórcy wyśpiewała Maryja w swoim Magnificat.
Modlitwa uwielbienia jest najdoskonalszą i najbardziej dojrzałą modlitwą człowieka zafascynowanego wielkością, świętością i miłosierdziem Boga Zbawcy. Niech Maryja nas inspiruje.

Pragnę Panie wyrazić swoimi słowami, na ile potrafię moją miłość i wdzięczność Tobie za Twoją obecność.

ZADANIE NA DZIŚ:
Przygotuj zeszyt lub kartkę.
Napisz w kilku zdaniach Twój własny Magnificat, w którym uwielbisz Boga.

22 DNI DO PRZYJŚCIA JEZUSA

29 listopada 1936 roku Siostra Faustyna
zapisała w Dzienniczku: “Matka Boża pouczyła mnie, jak się przygotować mam do Święta Bożego Narodzenia. Powiedziała mi: «Córko moja, staraj się o cichość i pokorę, aby Jezus, który ustawicznie mieszka w sercu twoim, mógł wypocząć. Adoruj Go w sercu swoim, nie wychodź z wnętrza swego. ”

Zajmij się Nim tak, żeby On poczuł Twoją bliskość, Twój dotyk, Twój zapach. Porozmawiaj z Nim, pomilcz z Nim, bądź z Nim.

Matka Boża, która pokazała Faustynie, jak
przeżyć czas adwentu, poprowadzi również Cię słowami swej najpiękniejszej pieśni Magnificat, którą wyśpiewała na cześć Boga najwyższego. Prowadź mnie Maryjo.

ZADANIE NA DZIŚ: Przeczytaj słowa
Magnificat. (Łk 1:46-56)
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=316#P16